Program

November 10. péntek

09.00 – 09.45

Résztvevők érkezése, regisztráció, csomagok elhelyezése a ruhatárban

10.00 – 10.10

Zenés dicséret

10.10-10.40

Kezdőima, igehallgatás, tanítás,  társrendezői köszöntők

Moderátor: Szeli Noémi, a Szélrózsa Országos Ifjúsági Találkozó koordinátora, a Magyarországi Evangélikus Egyház Gyülekezeti és Misszió Osztálya munkatársa

Danku Péter, a KDNP Külügyi Szakbizottságának vezetője

Johannes de Jong, a Sallux alapítvány igazgatója

Ft. Makláry Ákos görög katolikus pap, a KÉSZ elnöke

Szécsi Árpád, a Keresztény Demokrata Fórum (KDF) egyesület elnöke

10.40-11.30

Plenáris előadások: Krisztus-követő példaképeink I.

„Robert Schuman, az európai keresztény államférfi életszentsége és példája”
Surján László, a Charta XXI. Megbékélési Mozgalom kezdeményezője,  EP-képviselő (2004–2014), az Európai Parlament alelnöke (2012–2014), népjóléti miniszter (1990–1994), a KDNP elnöke (1990–1995)

„Kovács K. Zoltán élete és munkássága”
Gyorgyevics Miklós egyházügyi tanácsnok, önkormányzati képviselő (Budapest, XI. kerület)

11.30-12.00

Kávészünet

12.00-13.00

Csapatépítés: a résztvevők interaktív bemutatkozása

Ditzendyné Frank Mariann közösségi fejlesztő, tréner

13.00-13.30

ECPM / Sallux bemutatkozása, „warm up” előadások a szekciómunkára

13.30-15.00

Ebédszünet, a szállások elfoglalása

15.00-17.00

Panel 1

Moderátor: Balázs-Bóna Judit, a KARC FM szerkesztő-műsorvezetője

15.00-15.25  1A szekció témafelvezető plenáris előadása (Vezérszónok 1A)

15.25-15.50   1B szekció témafelvezető plenáris előadása (Vezérszónok 1B)

15.50-16.00    Technikai szünet, szétválás a párhuzamos szekciókra

16.00-17.00    Mindkét szekcióban:

(1) Korreferátum (kb. 15’)

(2) Viszontválaszok, az előadók kölcsönös reflexiói (kb. 5’)

(3) Kérdések-válaszok, a téma megvitatása a szekcióban (40’)

1A szekció: Az Európai Unió új kül- és biztonságpolitikai stratégiája
Előadó: Siklósi Péter, a Honvédelmi Minisztérium védelempolitikáért felelős helyettes államtitkára
Korreferens: Pecze Zoltán, a Külgazdasági és Külügyminisztérium főosztályvezető-helyettese, Magyarország vilniusi nagykövete (2011–2015)

1B szekció: Keresztényüldözés–vallásdiplomácia, a segítségnyújtás „magyar modellje”
Előadó: Hölvényi György európai parlamenti képviselő (Európai Néppárt),
a KDNP külügyi igazgatója; egyházi, nemzetiségi és civil ügyek államtitkára (2012–2014)
Korreferens: Tari Zsolt, a Külgazdasági és Külügyminisztérium Biztonságpolitikai és Nemzetközi Együttműködésért Felelős Államtitkársága Vallásdiplomáciai Osztályának vezetője

17.00-17.30

Kávészünet

17.30-19.30

Panel 2 (időbeosztása, mint fent)

2A szekció: A haza és a nemzet védelme – kihívások és eszközök
Előadó: dr. Bakondi György nyá. altbgy., a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója
Korreferens: Dr. Gyaraki Károly nyá. mk. altbgy., nyá. kormányfőtanácsos, c. egyetemi docens

2B szekció: Christian Values and European Affairs (csak angol nyelven)
Előadó: Leo van Doesburg ECPM európai ügyek igazgatója
Korreferens: Sümeghy Gyula, a Károli Gáspár Református Egyetem (KRE) nemzetközi kapcsolatok igazgatója, Magyarország hágai nagykövete (2011–2014)

19.30-20.30

Vacsora

20.30-21.15

A szekciómunka összegzése (rapportőrök felvezetésével, 10 perc/szekció)

1A szekció: Párkányi Eszter, a Fidelitas szóvivője, külügyi kabinetjének tagja

1B szekció: Johannes de Jong, a Sallux alapítvány igazgatója

2A szekció: Szirmay Tamás, a KDNP Külügyi Szakbizottságának titkár–koordinátora

2B szekció: Vörös Szabolcs külpolitikai újságíró (Heti Válasz),
a Magyar Katolikus Rádió szerkesztő-műsorvezetője

November 11. szombat

07.00-07.45

Reggeli

08.00-08.30

Szombati ökumenikus áhítat, dicsőítés

08.30-09.00

„Lelkiség, közélet, ökumené – imareggelik hazánkban és a nagyvilágban”
Dr. Vejkey Imre országgyűlési képviselő, az Igazságügyi bizottság elnöke, a KDNP frakcióvezető-helyettese

09.00-10.30

Masterclasses:

1) Médiaszereplés

Báder Krisztina Mária kommunikációs szakértő
Dr. Suplicz Sándor pszichológus

2) Egyéni hatékonyság fejlesztése

Németh Bálint fejlesztési tanácsadó

3) Stratégiai tervezés és projektmenedzsment

Ditzendy Károly Arisztid közösség- és szervezetfejlesztő

4) Tárgyalástechnika

Barna-Lázár Zoltán közgazdász, vezető tanácsadó

10.30-11.00

Külügyi munkacsoportok előkészítése I.

11.00-11.30

Kávészünet

11.30-13.30

Panel 3 (időbeosztása, mint a pénteki paneleknél)

Moderátor: Vörös Szabolcs külpolitikai újságíró (Heti Válasz),
a Magyar Katolikus Rádió szerkesztő-műsorvezetője

3A szekció: Visegrádi együttműködés, a „V4” éves magyar elnöksége (2017–2018)
Előadó: Dr. Bába Iván, a Külügyminisztérium közigazgatási államtitkára (2010–2014)
Korreferens: Sánta Áron, a V4 Együttműködés Kulturális és Közéleti Egyesület elnöke

3B szekció: Kárpát-medencei magyar nemzetpolitika, kisebbségi nyelvi jogok Európában
Előadó: Kalmár Ferenc Andrásszomszédságpolitika fejlesztéséért felelős miniszteri biztos, KKM
Korreferens: Dr. Hoffmann Rózsa országgyűlési képviselő (KDNP), Külügyi bizottság

13.30-15.00

Ebéd

15.00-17.00

Panel 4 (mint fent)

4A szekció: Nemzetközi fejlesztésdiplomácia és humanitárius segélyezés
Előadó: Dr. Dancs FerencKülgazdasági és Külügyminisztérium helyettes államtitkára
Korreferens: Dr. Ujházi Lóránd plébániai kormányzó,
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem tudományos főmunkatársa

4B szekció: Gazdaságdiplomácia, keresztény társadalmi elvek a gazdaságban
Előadó: Dr. Becsey Zsolt KRE tudományos munkatársa, külgazdasági államtitkár (2010–2011)
Korreferens: Dr. Baritz Sarolta Laura OP közgazdász, a Sapientia Szerzetesi Főiskola tanára,
a Budapesti Corvinus Egyetem oktatója

17.00-17.15

Kávészünet

17.20-18.00

A szekciómunka összegzése (rapportőrök felvezetésével, 10 perc/szekció)

3A szekció: Szűcs A. Dóra, a Magyarország 2017–2018. évi V4 elnökségét koordináló
miniszteri biztosi titkárság munkatársa, Külgazdasági és Külügyminisztérium

3B szekció: ifj. dr. Takaró Mihály országgyűlési képviselői munkatárs, külügyi tanácsadó

4A szekció: Danku Péter diplomata, konzul, a KDNP Külügyi Szakbizottságának vezetője,
a Sallux Alapítvány kuratóriumának alelnöke

4B szekció: Fejes Annamária, a Keresztény Társadalmi Elvek a Gazdaságban (KETEG) Alapítvány munkatársa

18.00-18.30

„Amerika hangja” – Indiana belülről – Hoosier Diplomácia
Kocsy Béla, a Nemzeti Agrárkamara külkapcsolati igazgatója és
Diego Morales politológus, republikánus képviselőjelölt (Indiana állam, 4. választókerület),
Mike Pence (az Amerikai Egyesült Államok alelnöke) korábbi főtanácsadója – Skype-on

18.30-19.30

Szabadidő, felkészülés az esti ünnepi fogadásra

20.00-22.00

Fogadás, borkóstoló a Prímás Pincében

22.00-

Szabad program: kötetlen beszélgetés, networking, tánc

November 12. vasárnap

07.00-08.30

Reggeli

09.00-10.00

Párhuzamosan: katolikus szentmise és protestáns istentisztelet

10.45-11.45

Masterclasses:

1) Beszédírás

Dr. Birkás Antal politológus, teológus

2) Protokoll

Andréka Domonkos, a KKM protokollfőnöke (2014-2015)

3) Stratégiai csoportmunka-szervezés

Németh Bálint fejlesztési tanácsadó

4) Szívvel-lélekkel: egészségtudatosság és rizikók a közéletben és közszolgálatban

Dani Győző kardiológus főorvos

11.45-12.15

Kávészünet

12.15-13.00

Külügyi munkacsoportok előkészítése II.

13.00-14.00

A külügyi akadémia záró plenáris ülése

Moderátor: Stumpf Kata, az M2 Petőfi Televízió szerkesztő-riportere

Záró plenáris előadás: Krisztus-követő példaképeink II.

„Protestáns hitvallók”
(Dr. habil Birkás Antal evangélikus teológus, politológus)

A keresztény külpolitikai akadémia összegzése, a részvételi oklevelek átadása

14.00-

Díszebéd

16:00

Hazautazás